تبدیل فرمت تعداد زیادی ویدیو با ffmpeg

استاندارد

قضیه از اینجا شروع شد که من یه فایل زیپ حاوی ۵۰ تا ویدیو دانلود کردم ، ولی‌ فرمت هیچ کدوم با فرمتی که من نیاز داشتم نمیخوند ! پس طبیعتا تنها راهی‌ که برام میموند این بود که ویدیو‌ها رو convert کنم . ۲ تا راه برای اینکار وجود داشت راه غیر منطقی‌ و کند این بود که یه اپلیکیشن برای این کار پیدا کنم، نصبش کنم و بشینم دونه دونه ویدیو‌ها رو convert کنم و راه حال منطقی‌ و سریع ، که یه پکیج خوب برای انجام این کار پیدا کنم و برم سر وقت ترمینال . من راه سریع رو انتخاب کردم ، بعد یه سرچ کوچیک به پکیج ffmpeg رسیدم که علاوه بر کاری که من ازش میخواسم کلی‌ کارای جذاب دیگرو هم انجام میداد .

پس قدم اولم این بود که این پکیج رو نصب می‌کردم ، من واسه نصب این بسته روی مک از پکیج منیجر HomeBrew استفاده کردم ، اگه HomeBrew رو ندارید می‌تونید اون رو با این دستور نصب کنید.

دستور نصب HomeBrew :

دستور نصب ffmpeg برای مک :

brew install ffmpeg

خوب حالا تو مرحله بعد باید میرفتم سراغ convert ویدیو‌ها . از دستور زیر برای تبدیل ویدیو از یک فرمت به فرمت دیگه استفاده می‌شه .

خب من ۵۰ تا ویدیو رو باید convert می‌کردم و اصلا دوست نداشتم که بشینم پای لپتاب و این دستور رو ۵۰ بر اجرا کنم ، پس دستور زیر رو نوشتم که تمام ویدیوها با فرمت avi توی دایرکتوری رو به فرمت mpg تغییر میده .

و در اخر از اونجایی که تبدیل فرمت ویدیو میتونه کار زمان بری باشه مقداری صبر لازمه تا بتونیم نتیجه کار رو ببینیم  .

3 دیدگاه در “تبدیل فرمت تعداد زیادی ویدیو با ffmpeg

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *