معرفی Snackbar در متریال دیزاین

استاندارد

Untitled

یکی از component های جالب و سبکی که گوگل توی متریال دیزان معرفیش کرد Snackbar بود . این component رو احتمالا توی اپ‌های خود گوگل مثل gmail و inbox  دیدید .
Snackbar دقیقا مثل Toast عمل میکنه ، با این تفاوت که به کاربر امکان انجام عملیات در داخل خودش رو میده ، مثلا اینکه درخواستی که توی پیام اومده رو رد یا قبول کنه .

در ادامه چگونگی ساخت snackbar رو برسی میکنیم .
برای قدم اول، فایل build.gradle پروژتون رو باز کنید و کد زیر رو بهش اضافه کنید .

کد زیر Snackbar ای میسازه که فقط یک متن رو نمایش میده .

sddsd تابع make سه پارامتر به عنوان ورودی میگیره ، پارامتر اول view پدر در layoutمونه که قراره توی اون Snackbar رو نمایش بدیم ، پارامتر دوم متنی هست که میخوایم نمایش بدیم و سومین پارامتر ،مدت زمانی هست که قراره snackbar به کاربرانمون نشون داده بشه .

نکته : برای پارامتر سوم بایستی از یکی از مقادیر LENGTH_SHORT, LENGTH_LONG  یا LENGTH_INDEFINITE استفاده کنیم و درصورتی که از LENGTH_INDEFINITE استفاده کنیم snackbar تا زمانی که به وسیله کشیدن از صفحه خارج نشه ، نشون داده خواهد شد .
نکته : در مستندات گوگل توصیه شده که برای view اصلی (پدر) که قراره snackbar در اون نمایش داده بشه  و به عنوان پارامتر اول به تابع make ارسال بشه از CoordinatorLayout استفاده کنید ، تا تمام قابلیت‌های پیش فرض snackbar مثل کشیدن برای از بین بردن ( swipe dissmiss ) و خارج شدن اتوماتیک از کنار صفحه قابل استفاده باشه .

خب حالا فرض کنید به وسیله snackbar میخوایم از کاربرامون یک تاییدیه بگیریم.

توی بالا با استفاده از تابع setAction یک عملیات رو برای snackbar مون تعیرف میکنیم . تابع setAction دوتا ورودی میگیره ، اولی اسمی هست که میخوایم برای عملیاتمون نمایش بدیم و دومی یک onClickListener .
و در آخر اگه بخوایم رنگ متن‌های نمایش داده شده رو تغییر بدیم میتونیم از کد زیر استفاده کنیم .

sdsdsds

6 دیدگاه در “معرفی Snackbar در متریال دیزاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *